Do Detailu

Každá součástka CV90 je navržená tak, aby zabezpečila maximální ochranu osádky i výsadku. Přežití vojáků je naší prioritou..

CV90 má za sebou úspěšnou účast v operacích po celém světě včetně koaličních operací pod mandátem OSN či NATO. Vozidlo poskytuje vysokou strategickou i taktickou mobilitu a má schopnost působit proti vzdušným i obrněným cílům. Poskytuje také vysokou odolnost a ochranu posádky v jakémkoli terénu a jakémkoli taktickém prostředí. Ve své třídě do 38 tun poskytuje CV90 bezkonkurenční výkonnost.

Odolnost

Vozidlo CV90 patří mezi světovou špičku v odolnosti a bezpečnosti vojáků. Poskytuje flexibilní a modulární řešení pro jakékoli požadavky související s plněním bojových misí. Platforma vozidla využívá modulární systém pancéřování. To chrání osádku před těžkými zbraněmi, včetně improvizovaných výbušných systémů (IED), a protitankovými minami. CV90 také vojáky ochrání před zbraněmi hromadného ničení (chemickými, biologickými, radiologickými a jadernými - CBRN) díky integrovanému systému OPZHN a FVZ.

Pancíř poskytující ochranu proti kumulativním střelám typu RPG

Ochranná souprava Defensive Aid Suite DAS, která klasifikuje cíle, vydává varování a pokyny pro řidiče a současně aktivuje protiopatření snižující riziko zásahu vozidla

Rozšiřitelný systém DAS, který může obsahovat protiopatření typu „soft-kill“ (rušičky) i vysoce efektivní protiopatření typu „hard-kill“ zaručující vysokou míru odolnosti a schopnosti přežití i tváří v tvář protivníkovi

Adaptivní maskování ADAPTIV nabízející multispektrální kamufláž měnící vzhled vozidla tak, aby splynulo s okolním prostředím nebo se podobalo objektům v okolí, zvyšuje stupeň ochrany posádky

Mobilita

CV90 patří k nejmobilnějším vozům své třídy. Jeho chod zajišťuje vysoce spolehlivý a úsporný osmiválcový vznětový motor s válci uspořádanými do V. Díky němu může provádět rychlé přesuny v náročném terénu i plnit déletrvající úkoly dálkového průzkumu. Dojezd u nejmodernějších verzí dosahuje na silnici až 900 kilometrů.

Aktivní odpružení

  • Střelec má vyšší šance zásahu a zároveň snadnější vyhledávání cílů
  • Celkově delší životnost vozidla a jeho subsystémů
  • Vyšší rychlost v libovolném terénu
  • Menší únava posádky a přepravovaného družstva

Ničivý účinek

CV90 střílí jako první. Zvládne integrovat nejrůznější zbraňové systémy podle požadavků zákazníků. Standardně je vozidlo osazeno věží s dvoučlennou osádkou vyzbrojenou osvědčeným kanonem Bushmaster ráže 30 až 35 mm. Obecně vozidlo zvládne téměř jakoukoli konfiguraci. Věž s osádkou, bezosádkovou věž, nebo integraci odpalovacích zařízení řízených střel. CV90 je vybaveno jednotkou pro programování munice s nadzemním výbuchem (Air Burst Munition – ABM), na zaměření cíle orientované rozhraní člověk – stroj (Man Machine Interface – MM) na pracovišti střelce a poskytuje excelentní schopnost likvidace vzdušných cílů.

Systém řízení palby sám nastavuje

  • Druh munice
  • Úhel náběhu a úhel převýšení
  • Zapalovač – pro nadzemní výbuch, při nárazu, se zpožděným účinkem
  • Délku dávky a rozptylu

Tyto funkce střelci umožňují soustředit se na určené cíle a výrazně zkracují dobu od detekce cíle po zahájení palby. Vozidlo má také funkci předávání cílů („hunter-killer“), která veliteli poskytuje samostatný zaměřovač. Díky němu může sám vyhledávat cíle a napadat je palbou, nebo je předávat dál střelci k definitivní likvidaci.

Zpravodajství a systém C4ISTAR

Ve své třídě poskytuje nejlepší schopnost shromažďování zpravodajských informací, sledování a zjišťování cílů a průzkumu bez ohledu na počasí. Jeho varianty umožňují provádět déletrvající i expediční operace, operace s plným spektrem činností i v síťovém prostředí s omezenou logistikou. Je digitalizováno a odpovídá normě GVA (Generic Vehicle Architecture); poskytuje přesné a včasné informace podporující rozhodovací proces všech úrovní a integruje špičkové technologie. Výsledkem jsou schopnosti ISTAR. Normě GVA odpovídající elektronika vozidla dokáže integrovat stávající i budoucí otevřené produkty C4ISTAR a komunikační zařízení. Schopnosti C4ISTAR integrované ve vozidle CV90 lze rozšířit pomocí systému Battleview 360, kombinace prvků rozšířené a virtuální reality umožňující pozorování okolí vozidla v okruhu 360° i přes pancíř s konformními rozšířenými informacemi o bojišti.

Nekonečná variabilita

Společnost BAE System Hägglunds mnohokrát dokázala, že zákazníkům umí dodat jakoukoli požadovanou verzi vozidel. CV90 je tím pádem připravené na rozšíření o nové prvky a schopnosti, jako je systém maskování ADAPTIV, pryžové pásy, systém BattleView360 a integrované systémy aktivní ochrany (Active Protection System – APS).

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.