BAE SYSTEMS

BAE Systems dodává jedny z nejpokročilejších technologických řešení v oblasti obrany, letectví a bezpečnosti

Co je BAE Systems?

BAE Systems se snaží vytvářet silná a fungující partnerství s průmyslovými podniky, která přetrvají řadu let.

Dodává jedny z nejpokročilejších technologických řešení v oblasti obrany, letectví a bezpečnosti a zaměstnává více než 84 000 kvalifikovaných pracovníků ve více než 40 zemích světa.

Ve spolupráci se zákazníky a místními partnery vyvíjí technologie, které pomáhají zachraňovat životy, bránit hranice i občany, posilovat státní suverenitu a zajišťovat bezpečnost důležitých informací a infrastruktury.

Programy BAE přispívají k ekonomickému růstu díky optimálně vytíženým místním dodavatelským řetězcům, převodu technologií a know-how, investicím do vzdělávání a školení, včetně učňovského školství, a pracovním příležitostem pro absolventy příští generace vysoce kvalifikovaných inženýrů. BAE Systems také financuje výzkum a vývoj prostřednictvím nemalých cílených investic do svého vlastního výzkumu a vývoje i prostřednictvím rozsáhlých aktivit zaměřených na pokročilé technologie, které financují zákazníci.

BAE Systems poskytuje osvědčené technologie a základní podpůrné systémy, které zákazníkům pomáhají chránit a posilovat kapacity v oblasti obrany, letectví a bezpečnosti. Také předává technologie a dovednosti, které pomáhají budovat místní kapacity a posilují ekonomický rozvoj. BAE Systems jsou důvěryhodným dlouhodobým partnerem vlád a komerčních společností po celém světě,. Realizovala nesčetné projekty v řadě zemí světa a zajisťuje výhody místním průmyslovým podnikům.

Spolupráce s českými podniky se datuje do roku 1994, kdy BAE úspěšně participovala na dostavbě terminálu pražského letiště. V roce 2004 se podílela na realizaci závazku průmyslové účasti týkajícího se pronájmu letadel Gripen a poskytla českému průmyslu zpětné plnění ve výši 25,5 miliard korun, což představovalo 130 % hodnoty splátek za pronájem letadel v podobě hodnoty vytvořené přímými investicemi do českého průmyslu nebo exportními zakázkami pro české společnosti, popř. převodu technologií, které českým společnostem přinesly nové příjmy.

CO BAE SYSTEMS VYRÁBÍ?

Námořnictvo

 • BAE Astute - válečná ponorka
 • BAE Daring - torpédoborec
 • BAE Kharef - korveta
 • BAE Amazonas - hlídková loď

Pozemní technika

 • BAE BvS10 - tank
 • BAE Chalenger - tank
 • BAE SAE80 - útočná puška
 • BAE M109 - samohybná houfnice

Letouny

 • BAE Sea Harrier - útočný letoun
 • BAE Harrier II - útočný letoun
 • BAE Hawk - cvičný letoun
 • BAE 146 - dopravní letoun

BAE SYSTEMS a Česká republika

Společnost BAE System Hägglunds mnohokrát dokázala, že pro zákazníky umí vyvinout jakoukoli požadovanou verzi vozidel. CV90 je tím pádem připravené na rozšíření o nové prvky a schopnosti, jako je systém maskování ADAPTIV, pryžové pásy, systém BattleView360 a integrované systémy aktivní ochrany (Active Protection System – APS).

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.