Novinky

Umělá inteligence a nové technologické řešení pro bojová vozidla pěchoty. Společnost BAE Systems představí iFighting® během pařížského Eurosatory 2018!
07.12.2018

 V Paříží bude veřejnosti poprvé na živo představen také nejnovější model vozidla CV90, známý jako MkIV, který již iFighting® obsahuje. MkIV, který je pátou generací legendárního a bojem prověřeného vozidla CV90 nabízí vylepšení v rychlosti, mobilitě a také v elektronické architektuře. I z těchto důvodu je model MkIV nabízen Armádě České republiky jako náhrada za stávající typ BVP.

Koncept iFighting®, který využívá technologie integrované společností BAE Systems, sdružuje data z různých systémů vozidla za účelem zlepšení výkonnosti posádky. CV90 MkIV bude také disponovat technologií NGVA Compatible Electronic Architecture čtvrté generace, která posádce umožní pracovat s velkým objemem živě streamovaných dat. Součástí výrazně inovované koncepce tohoto transportéru je integrovaný systém autonomní podpory posádky, algoritmy strojového učení včetně umělé inteligence a rozšířené reality (Augmented Reality) s podporou 3D mapových dat pro maximální interoperabilitu s budoucími systémy a větší možnosti budoucího vývoje.

 „Přidání dalších displejů a panelů by mohlo potenciálně rozptylovat posádku, která již tak pracuje v poměrně náročných bojových podmínkách. Klíčem je zvýšení situačního povědomí posádky a její bojové efektivity bez toho, že bychom více navyšovali její kognitivní zátěž,“ uvedl Tommy Gustafsson, viceprezident a generální manažer BAE Systems Hägglunds. „iFighting® není produkt ani systém; je to jádro, páteř systémové integrace obrněného vozidla budoucnosti,“ dodal.

 „Nejmodernější elektrooptické systémy nabízejí posádce ještě více podpory. iFighting® zvyšuje bojeschopnost systému tím, že snižuje objem informací, které vojáci musí zpracovat,“ uvedl Mikael Segerman, ředitel BAE Systems Hägglunds pro Českou republiku. „Díky tomu se zvyšuje i situační povědomí, což zase zlepšuje rozhodování v komplexní bojové situaci. iFighting® tak pomáhá zvyšovat výkonnost i nezkušené posádky; v případě zkušené posádky se výkonnost také řádově zvyšuje.“

 Společnost BAE Systems v rámci programu průmyslové spolupráce s několika českými firmami nabízí Armádě České republiky bojové vozidlo pěchoty CV90 MkIV, které se na začátku roku představilo jako nejnovější verze v boji prověřené modelové řady CV90, která slouží v ozbrojených silách několika evropských zemí. MkIV je technicky nejvyspělejší verze moderního, v boji prověřeného obrněnce CV90 a integruje koncept iFighting® pro komplexní bojiště budoucnosti.

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.