Novinky

Společnost BAE Systems získala v USA zakázku na výrobu obrněných víceúčelových vozidel
04.03.2019

„Zahájení této fáze programu AMPV je důležitým momentem, který znamená budoucí nasazení těchto vozidel na misích a bezpečný návrat vojáků domů,“říká Billy Sheehy, programový ředitel BAE Systems. Na tento moment jsme se dlouho připravovali a nyní můžeme jej posunout do další fáze.
 
Dříve poskytnuté finanční prostředky na podporu a plánování výroby v hodnotě 128 milionů dolarů umožnily společnosti BAE Systems zahájit výrobu. Další část finančních prostředků ve výši 447 milionů dolarů zvyšuje celkový objem zakázky na produkci LRIP (low rate initial production, tzv. nízkosériová počáteční výroba) na 873 milionů amerických dolarů.
 
Program AMPV poskytuje armádě mobilní flotilu vozidel s velmi dobrou úrovní přežití v boji. Řeší přitom kritickou potřebu nahradit vozidla M113, která jsou původně z války ve Vietnamu. Produkce bude zahrnovat pět variant vozidel: velící a řídící vozidlo, vozdilo pro obecné využití, sanitní vozidlo, vozdilo lékařské pomoci a minometné vozidlo.
 
AMPV je vyspělé, nákladově efektivní řešení, využívající nejmodernější a osvědčené konstrukce bojových vozidel. Splňuje požadavky Armády USA na ochranu jednotek a pohyb v terénu, stejně jako spolupráci s dalšími částmi Obranné brigády americké armády. Díky tomu je zaručen vývoj a také se zjednodušuje údržba, což poskytuje významnou finanční úsporu armádě.

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.