Novinky

Česká společnost AM-CME se přidala k týmu BAE Systems pro vozidla CV90! Podílet se bude jak na zahraničních zakázkách, tak na vozidlech pro Českou armádu!
07.12.2018

AM-CME se stává nejnovějším českým partnerem programu CV90 a společnost BAE Systems tak pokračuje v rozšiřování spolupráce s českým průmyslem, který se tak ještě více zapojuje do podpory nabídky transportérů CV90 pro český stát. BAE Systems disponuje díky zkušenostem z jiných zemí dlouhou historií úspěšné spolupráce s lokálním průmyslem. Stejně tak jako tomu bylo u zemí předchozích, je i v České republice cílem přispět k ekonomickému růstu, budování technického know-how a tvorbě pracovních míst!

 „Vítáme společnost AM-CME v našem týmu a těšíme se na dlouhou a plodnou spolupráci, z níž budou mít prospěch všechny strany,“ uvedl Peter Nygren, viceprezident pro business development divize BAE Systems Hägglunds. „Smlouva je jen začátkem cesty, která může v budoucnu vést k mnoha dalším příležitostem, zejména pokud si česká vláda vybere CV90,“ dodal.

 Společnost BAE Systems již spolupracuje s několika českými podniky, včetně VOP CZ, který integruje a dodává vyspělé obranné systémy. V rámci nového partnerství bude plzeňská společnost AM-CME dodávat komponenty pro program minometného systému Mjölner, který bude integrován do transportérů CV90 používané švédskou armádou.

 CV90 je moderní, adaptabilní a v boji prověřené vozidlo, které slouží v ozbrojených silách již sedmi zemí, včetně členů NATO. CV90 se dnes používá v Dánsku, Estonsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Nizozemsku.

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.