Novinky

BAE Systems ve spolupráci s VOP nabízí české armádě pokročilé, v boji osvědčené bojové vozidlo pěchoty CV90
02.09.2021

Společnost BAE Systems Hägglunds, která CV90 vyrábí, již realizovala dodávky těchto BVP řadě evropských zákazníků. Její vysoce úspěšný a osvědčený přístup k průmyslové spolupráci je sladěný s potřebami a cíli českého průmyslu a zahrnuje i společný vývoj a výrobu pásových bojových vozidel ve spolupráci se státním podnikem VOP CZ. Společnost BAE Systems uzavřela dohody s více než 30 státními a soukromými podniky a dlouhodobě spolupracuje i s českou akademickou sférou, včetně Českého vysokého učení technického (ČVUT).
 
„Jsme přesvědčeni, že pokročilé schopnosti nabízeného stroje CV90 MkIV jsou pro českou armádu nejlepší volbou, a to jak z hlediska ochrany vojáků, tak budoucnosti ozbrojených sil země a jejího zbrojního průmyslu,“ říká Tommy Gustafsson-Rask, výkonný ředitel společnosti BAE Systems Hägglunds. „Úspěšná průmyslová spolupráce přesahuje mechanické sestavení vozidla nebo zakládání nových továren. Naše nabídka počítá s významnou a strategickou úlohou českého zbrojního průmyslu při vývoji, výrobě a podpoře vozidla ve všech jeho variantách včetně výcviku osádek.“
 
CV90 MkIV nabízí nejnovější provedení věže s rozšířenými možnostmi díky nejnovější generaci senzorů a systémů aktivní ochrany, zdokonalenou výzbroj a vylepšenou ergonomii pro osádku i výsadek. Vylepšení věže BVP CV90 MkIV vychází z praktických zkušeností a analýzy provozních dat sedmi stávajících uživatelů. Výsledkem je mimo jiné nižší kognitivní náročnost obsluhy díky rozsáhlejšímu využití umělé inteligence s ohledem na stoupající potřeby moderního bojiště.
 
„Věříme, že naše strategické partnerství s VOP CZ s.p spolu s nabídkou moderního, v bojových podmínkách osvědčeného vozidla CV90 MkIV, je správným receptem na úspěšný průmyslový program v České republice,“ uzavřel Tommy Gustafsson-Rask.
 
Bojové vozidlo CV90 užívá sedm zemí: Dánsko, Estonsko, Finsko, Švédsko, Švýcarsko a Nizozemsko. Vozidel v současné době v různých variantách slouží téměř 1300. Osvědčilo se i v bojovém nasazení a je koncipované tak, aby jej bylo možné do budoucna přizpůsobovat měnícím se nárokům. 

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.