Novinky

BAE SYSTEMS ČESKÉ ARMÁDĚ NABÍDNE SVÁ NEJMODERNĚJŠÍ VOZIDLA
03.10.2018

„Pátá generace bojem prověřeného bojového vozidla pěchoty CV90 přináší vyšší rychlost, vylepšenou pohyblivost a v kombinaci s nejmodernější IT architekturou podporuje také budoucí rozvoj této špičkové technologie,“ říká Mikael Segerman za BAE Systems. Jak dodává, MkIV představuje další krok v rozvoji koncepce CV90 a čerpá z hrdého odkazu nejlepší mobility a životnosti, který trvá již více než dvě desetiletí. „MkIV CV90 přináší bezkonkurenční technologické vlastnosti a naprostou flexibilitu plně připravenou na komplexní řešení situací na moderním bojišti, navíc se jedná o vozidlo, které bylo ověřeno již v bojovém nasazení jak akcí NATO, tak také OSN. Společnost BAE Systems je připravena na dodání nových vozů dle požadavku Ministerstva obrany České republiky, respektive Armády ČR,“ dodává Segerman.

 Pro BAE Systems je v celém procesu velmi důležitá také úzká spolupráce s českými dodavateli, univerzitami a akademickou obcí. „Jsme připraveni úzce spolupracovat na vývoji vysoce sofistikovaných zařízení a programů především v oblasti kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence s českými odborníky z vysokých škol a universit, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. Rádi bychom spolupracovali nejen na případné dodávce vozů pro českou armádu, ale také pro další aktivity v rámci BAE Systems,“ zdůrazňuje Mikael Segerman. Taková forma spolupráce by znamenala výrazný finanční podíl českých společností na dodávce, a to v řádu miliard korun.

 Důraz klade BAE na bezpečnost vojáků, pro které je CV90 MkIV “parťákem” v jejich bojových misích. Je na světové špičce v odolnosti. Poskytuje flexibilní a modulární řešení pro jakékoli požadavky související s plněním bojových misí. Platforma vozidla využívá modulární systém pancéřování. To chrání osádku před těžkými zbraněmi, včetně improvizovaných výbušných systémů (IED), a protitankovými minami. CV90 MkIV také vojáky ochrání před zbraněmi hromadného ničení (chemickými, biologickými, radiologickými a jadernými - CBRN) díky integrovanému systému OPZHN a FVZ. Unikátní řešení má také pro případ kontaktu s minami.

Rychlejší, silnější, výkonnější

 Model CV90 MkIV obsahuje nový motor s výkonem až 1000 koní a nejnovější modernizovanou vysoko-zátěžovou převodovku X300. Hrubá hmotnost vozidla se zvyšuje z 35 tun na 37 tun, což znamená, že uživatelé získávají navíc dvě tuny užitečného zatížení, a to při zachování manévrovacích schopností vozidla. Generace MkIV bude také prvním západním BVP s kvalifikovaným systémem  aktivní ochrany (Active Protection). Poslední přírůstek do rodiny CV90 také nabízí novou řadu věží CV90MkIV D včetně volitelné automatické věže, technologii aktivního tlumení, která dává vozidlu vyšší stabilitu a rychlost v různých typech terénů, a čtvrtou generaci elektronické architektury NGVA Standard, která výrazně rozšíří možnosti budoucích aplikací a vývoje.

 BVP CV90 se dnes aktivně používá v Dánsku, Estonsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Nizozemsku.

 Pro více informací kontaktujte, prosím:

Zdeněk Soudný
Mobile: +420 731 431 998  
zdenek.soudny@ewingpr.cz

 https://www.baesystems.com/cz-cz/home
@BAESystemsInc


 

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.