Novinky

Společnosti BAE Systems a Milrem LCM podepsaly smlouvu o údržbě vozidel CV90 estonské armády
17.04.2019

Dle této dlouhodobé smlouvy společnost Milrem LCM, která je součástí Patria Group, bude ze svých dep v Estonsku zajišťovat údržbu a opravy vozidel CV9035. První dodávka BVP dorazila do Estonska v říjnu 2016; druhá následovala v prosinci 2017.

 „Tato smlouva je základním kamenem jednoho z nejdůležitějších projektů rozšiřování bojových schopností Estonska,“ uvedl Tommy Gustafsson-Rask, viceprezident a generální ředitel společnosti divize Hägglunds BAE Systems. „Naše práce s Milrem LCM poskytne estonským obranným silám dlouhodobý přínos tím, že tyto vozy bude v příštích letech udržovat a rozvíjet.“

 Dalším důvodem k navázání spolupráce mezi BAE Systems a Milrem LCM je možnost modernizace podpůrných vozidel CV90 v rámci programu pro estonské Centrum pro investice do obrany. Uvedený program bude pravděpodobně zahrnovat údržbu, opravy a přestavbu dalších 37 vozidel Mkl, které Estonsko kupuje z Norska.

 „Jsme velmi hrdi na to, že si nás společnost BAE Systems vybrala jako svého preferovaného dodavatele služeb údržby a podpory v Estonsku,“ uvedl Kuldar Väärsi, generální ředitel společnosti Milrem LCM. „Naše společnost nabízí dnes i do budoucna estonské armádě nejspolehlivější infrastrukturu podpory, což tato země, která pracuje na navyšování své bojové schopnosti a síly, jistě oceňuje.“

 Estonsko je jedním ze sedmi států, v jejichž ozbrojených silách slouží adaptabilní a v boji prověřená bojová vozidla pěchoty CV90 společnosti BAE Systems. V armádách Dánska, Estonska, Finska, Norska, Švédska, Švýcarska a Nizozemí je v provozu více než 1 280 obrněných transportérů tohoto typu v 15 variantách.

 Více informací na vyžádání poskytne:

 Ola Thorén, BAE Systems Hägglunds
Tel: +46 660 80506

Mobil: +46 708 335000
ola.thoren@baesystems.se
www.baesystems.com

Gert D. Hankewitz, Milrem LCM
Mobil: +37256644416
gert.hankewitz@milrem.com

Chcete dostávat novinky o CV90?

Stačí zadat váš email.